Мир Солнца

Котеджі Золотої Підкови

Деревяний будинок 11 бази Золота Підкова
Деревяний будинок 12 бази Золота Підкова


Альтанки Золотої Підкови


Наша адреса:

Закарпатська область,
Ужгородський район,
с. Андріївка,

zolota-pidkovka@ukr.net
Схема местонахождения


 


Наші партнёри:


Рейтинг туристических сайтов Украины. Відображено число відвідувачів сьогодні, середнє число відвідувачів за добу, оцінка сайту

Активный отдых. Пассажирские перевозки, байдарки, поход Крым, сплав на байдаркахACTIVE-рейтинг туристических сайтов. Туризм и отдых

Охоронна ландшафтна область Словацький рай

Охоронна ландшафтна область Словацький рай. Розташована на схід від Низьких Татр і на північ від Словацького Рудогір'я. Створена в 1964 р. на площі 14 200 га. Найвища точка - гора Яворина - 1186 м, найнижча - 450 м.

Серед геологічних формацій переважають тріасові вапняки і доломіти, місцями верфенські сланці та мергелисті вапняки або палеогенові шаруваті вапняки. Внаслідок розвинутих ерозійних процесів утворились глибокі каньйони і ущелини, водоспади, часто трапляються карстові утворення у вигляді воронок, підземних тунелів і печер.

За характером клімату територія належить до холодної області (X, 4, 5). Середня температура січня мінус 5-7° С, липня-12- 15° С. Протягом вегетаційного періоду випадає 500-700 мм опадів, а взимку 350-500 мм.

Лісові формації займають 91% території. За характером клімату тут повинні б переважати ялицеві смеречини та бучини. Однак в умовах сильно розчленованого рельєфу часто спостерігається інверсія клімату, яка зумовлює й інверсію рослинності. На добре освітлених кам'янистих схилах зростають ксеротермні види - деревій паннонський (Achillea pannonica), віхалка гілляста (Anthericum ramosum), будяк паннонський (Cirsium pannonicum), дзвоники болонські (Campanula bononiensis), вайда рання (Isatis praecox), ковила волосиста (Stipa capillata), смілка Сілінгера (Otites borysthenicus ssp. sillingeri), вязіль піхвовий (Coronilla vaginalis). На північних схилах трапляються білотка альпійська (Leontopodium alpinum), товстянка альпійська (Pinguicula alpina), фіалка двоквіткова (Viola biflora), дріада, восьми-пелюсткова (Dryas octopetala) та ін.

У вапнякових ущелинах сформувались трав'янисті бучини, у покриві яких поширені аконіт молдавський (Aconitum moldavicum), гудайєра повзуча (Goodyera repens), тонконіг штирський (Poa stiriaca), клопогін європейський (Cimicifuga europaea).

У західній частині області характерним компонентом рослинності є вологі луки з такими видами, як язичник сибірський (Ligularia sibirica), осока Девелла (Carex davalliana), осока піхвова (С. vaginata), первоцвіт борошнистий (Primula farinosa).

З представників дикої фауни в охоронній ландшафтній області зустрічаються бурий ведмідь, декілька видів летючих мишей, ящірки живородяча, теплолюбна та стінна. З рідкісних видів птахів поширений чорний лелека (Ciconia nigra).

Для охорони особливо цінних ділянок створено декілька резерватів. У резерваті "Пієцки" (246 га) охороняються корінні високопродуктивні смерекові та букові ліси з такими рідкісними видами, як аденофоpa лілієлиста, аконіт молдавський та ін. На території резервату є великий мальовничий водоспад.- Резерват "Статена долина" (673 га) створений для охорони каньйона. ріки Гнилець, Добшинської льодової і Страшенської печер з численними підземними ходами і карстовими утвореннями. Довжина ходів Страшенської печери 11,5 км. Рослинний покрив утворюють корінні ялицеві ліси з участю осоки білої, зозулиних черевичок справжніх (Cypripedium calceolus). До вапнякових щебнистих схилів приурочені угруповання союзу Calamagrostion variae. Резерват "Суха Бела"( 153 га) - мальовнича долина в околицях села Бетляновце. В ній охороняються каньйоноподібні ущелини і водоспади. На вапнякових схилах ростуть мучниця звичайна (Arctostaphylos uvaursi), стародуб широколистий (Laserpitium latifolium), товстянка альпійська (Pinguicula alpina) та ін. Резерват "Перевал Горнад" (240 га) - каньйон глибиною 200 м з характерною інверсією рослинності. В його долині зростають мішані ліси з тисом ягідним; . на південних схилах сформована рослинність ксеротермного характеру з такими видами, як ковила волосиста і найкрасивіша, дзвоники великоцвіті (Campanula divergentiformis), вишня антипка (Primus mahaleb) та ін.

У резерваті "Великий і Малий Кісел" (891 га) охороняються мальовничі ущелини з водоспадами і Ведмежою печерою. Гірські схили вкриті смерековими лісами з участю модрини європейської, ялицевими бучинами і реліктовими сосновими борами.

Резерват "Великий і Малий Сокіл" (690 га) охоплює мальовничий каньйон глибиною 300 м з численними джерелами. На схилах ростуть смеречини, ялицеві бучини з тисом ягідним, реліктові сосняки. На вапнякових породах зустрічаються первоцвіт (Primula auricula), ломикамінь волотистий (Saxifraga paniculata), дзвоники карпатські (Campanula carpatica), кортуза Маттіолі (Cortusa matthioli) та інші рідкісні кальцефільні види.

Й. Шмарда (Smarda, 1970) описав рідкісні угруповання зі Словацького Раю, що належать до союзу Cratoneurion commutati Koch (поблизу вапнякових джерел), Caricion davallianae Klika (мокрі осокові луки на вапняках), Seslerio-Asterion alpini Hadac (на сонячних скелях), Calamagrostion variae Sill, (угруповання біля підніжжя вапнякових скель), Alnion incanae (вільшняки гірських місцеположень), Abietion Brez. et Hadac (яличини).

Джерело: Стойко С., Гадач Е., Шимон Т., Михалик С. Заповідні екосистеми Карпат. - Львів: Світ, 1991. - 248 с. (подані матеріали можливо використовувати лише для ознайомлення. Шукайте книжку у книжковиз магазинах)

Передмова
1. Екологічна і біогеографічна характеристика Карпат
Західні Карпати
Східні Карпати
Південні Карпати
2. Історія та організаційна структура охорони природи в Карпатах
2.1. Історичний огляд природоохоронних заходів
2.2. Організаційна структура охорони природи в країнах, на території яких розташовані Карпати
3. Наукове визначення різних типів заповідних екосистем
4. Екосистеми Карпат
4.1. Чехо-словацькі Карпати
Татранський національний парк (ТАНАП)
Пієнінський національний парк
Національний парк Низькі Татри
Національний парк Мала Фатра
Охоронна ландшафтна область "Бескиди"
Охоронна ландшафтна область Малі Карпати
Охоронна ландшафтна область Білі Карпати
Охоронна ландшафтна область Велика Фатра
Охоронна ландшафтна область Гірська Орава
Охоронна ландшафтна область Штіавницьке Горбогір'я
Охоронна ландшафтна область Муранська Планина
Охоронна ландшафтна область Поляна
Охоронна ландшафтна область Словацький рай
Охоронна ландшафтна область Вигорлат
Охоронна ландшафтна область Східні Карпати
4.2. Польські Карпати
Баб'є-Гурський біосферний заповідник
Татранський національний парк
Горчанський національний парк
Пієнінський національний парк
Бещадський національний парк
Інші охоронні території
4.3. Угорські Карпати
Бюккський національний парк
Агтелекський біосферний заповідник
Рослинність
Голлокейський ландшафтоохоронний район
Лазберцький ландшафтоохоронний район
Берженьський ландшафтоохоронний район
Земпленський ландшафтоохоронний район
Природні резервати державного значення
Токайсько-Бодрогзугський ландшафтоохоронний район
4.4. Українські Карпати
Угольсько-Широколужанський заповідний масив
Хустський заповідний масив "ДОЛИНА НАРЦИСІВ"
Карпатський національний парк
Національний парк "Синевир"
Інші важливіші природоохоронні території
Національний парк "Українські Бескиди"
4.5. Румунські Карпати
Біосферний заповідник Ретезат
Бучеджські гори і природні резервати на їх території
5. Міжнародний біосферний заповідник у Бескидах (проект) та його значення для природоохоронного співробітництва
6. Поліфункцюнальне значення заповідних екосистем та оптимізація їхнього охоронного режиму
Післямова

ФОТО ЦІНИ КОНТАКТИ КОТЕДЖІБасейн Золота Підкова (Золотая Подкова)

Фотографії туристичної бази Золота Підкова


Відпочинок у Карпатах у Золотій Підкові Альтанки туристичної бази Золота Підкова Ресторан туристичної бази Золота Підкова Дозвілля туристичної бази Золота Підкова Ціни туристичної бази Золота Підкова Контакти туристичної бази Золота Підкова Котеджі туристичної бази Золота Підкова