Мир Солнца

Котеджі Золотої Підкови

Деревяний будинок 11 бази Золота Підкова
Деревяний будинок 12 бази Золота Підкова


Альтанки Золотої Підкови


Наша адреса:

Закарпатська область,
Ужгородський район,
с. Андріївка,

zolota-pidkovka@ukr.net
Схема местонахождения


 


Наші партнёри:


Рейтинг туристических сайтов Украины. Відображено число відвідувачів сьогодні, середнє число відвідувачів за добу, оцінка сайту

Активный отдых. Пассажирские перевозки, байдарки, поход Крым, сплав на байдаркахACTIVE-рейтинг туристических сайтов. Туризм и отдых

Охоронна ландшафтна область Східні Карпати

Охоронна ландшафтна область Східні Карпати. Розташована в крайній північно-західній частині Чехословаччини від Дукельського перевалу до резервату "Стужиця і Стінка". Організована в 1977 р. на площі 66 810 га. Площа охоронної зони становить 30 100 га. З північного боку межує з Польськими Бещадами, а зі східного - з ландшафтним заказником "Стужиця", який знаходиться в Східних Бескидах в межах Українських Карпат. Вся ця територія належить до флішової зони.*

* Українські, словацькі та польські вчені розробили проект створення на базі прикордонних охоронних територій трьох країн міжнародного біосферного заповідника. Його природоохоронну характеристику подано в кінці монографії.

Східні Карпати відносяться до холодної (X 3, 5) та помірно-теплої (ПТ 1, 3, 6) кліматичних областей. У вищих місцеположеннях середньосічнева температура мінус 5-8°С, середньолипнева - 12- 15° С. Опади у вегетаційний період становлять 500-700 мм, а в зимовий - 350-500 мм. У нижчих місцеположеннях середня температура січня мінус 3-6° С, липня - 15-17° С. Протягом вегетаційного періоду випадає 350-600 мм опадів, а взимку - 250-350 мм.

Клімаксовою формацією на території є букові ліси, однак на південних крутих, сильно кам'янистих схилах зі значним коливанням температури трапляються безлісові енклави з багатою флорою та наявністю східнокарпатських елементів.

У трав'яному покриві букових лісів зустрічаються живокіст серцевидний, апозеріс смердючий, зубниця залозиста, лунарія оживаюча, цицербіта альпійська, сугайник австрійський та інші неморальні види. Ряд рослин, зокрема жовтець карпатський (Ranunculus carpaticus), "приворотень (Alchemilla pungentiflora), смілка сумнівна (Silene dubia), молочай Сояка (Tithymalus sojakii), гвоздика скупчена (Dianthus compartus), жовтозілля чубкове (Senecio papposus) є рідкісними для ЧСФР. А такі види, як жовтець карпатський і гвоздика скупчена зростають лише в Буковських горах.

Завдяки сусідству з Польськими Бещадами, які теж охороняються, створились сприятливі умови для великих ссавців, таких, як вовк, дикий кабан, козуля. З рідкісних видів птахів тут поширений чорний лелека. З безхребетних зустрічаються рідкісні східно-карпатські види - багатоніжка (Polydesmus polonicus), слимаки (Bielzia coerulans, Limax maximus). У потоках водяться рідкісні види риб - бистрянка звичайна (Alburnoides bipunctatus), мінога карпатська (Еиdontomyzon danfordi), бабець-головач (Cottus gobio).

На території охоронної області створено декілька лісових резерватів. У резерваті "Раб'я скеля" (95 га) охороняються високопродуктивні бучини, а також флористично багаті трав'янисті угруповання. У резерваті "Стужиця" (423 га) серед пралісових бучин зростають вікові ялиці (одна з яких, наприклад, досягає 56 м заввишки та має діаметр 175 см).

На території резервату "Рожок" (67 га) взяті під охорону пралісові бучини як місця гніздування рідкісних видів птахів (наприклад, сірої уральської сови). У резерватах "Гавешева" (82 га) і "Плаша" (119 га) збереглися різні типи пралісових букових фітоценозів клімаксового характеру. У їх трав'яному покриві зустрічаються такі рідкісні для Словаччини види, як чемерник червонуватий (Helleborus purpurascens), живокіст серцевидний (Symphytum cordatum), костриця гірська (Festuca drymeja) та ін.

Охоронна ландшафтна область Східні Карпати знаходиться у важко доступному місці, кількість відвідувачів тут незначна і тому рекреаційний прес майже не відчутний.

Джерело: Стойко С., Гадач Е., Шимон Т., Михалик С. Заповідні екосистеми Карпат. - Львів: Світ, 1991. - 248 с. (подані матеріали можливо використовувати лише для ознайомлення. Шукайте книжку у книжковиз магазинах)

Передмова
1. Екологічна і біогеографічна характеристика Карпат
Західні Карпати
Східні Карпати
Південні Карпати
2. Історія та організаційна структура охорони природи в Карпатах
2.1. Історичний огляд природоохоронних заходів
2.2. Організаційна структура охорони природи в країнах, на території яких розташовані Карпати
3. Наукове визначення різних типів заповідних екосистем
4. Екосистеми Карпат
4.1. Чехо-словацькі Карпати
Татранський національний парк (ТАНАП)
Пієнінський національний парк
Національний парк Низькі Татри
Національний парк Мала Фатра
Охоронна ландшафтна область "Бескиди"
Охоронна ландшафтна область Малі Карпати
Охоронна ландшафтна область Білі Карпати
Охоронна ландшафтна область Велика Фатра
Охоронна ландшафтна область Гірська Орава
Охоронна ландшафтна область Штіавницьке Горбогір'я
Охоронна ландшафтна область Муранська Планина
Охоронна ландшафтна область Поляна
Охоронна ландшафтна область Словацький рай
Охоронна ландшафтна область Вигорлат
Охоронна ландшафтна область Східні Карпати
4.2. Польські Карпати
Баб'є-Гурський біосферний заповідник
Татранський національний парк
Горчанський національний парк
Пієнінський національний парк
Бещадський національний парк
Інші охоронні території
4.3. Угорські Карпати
Бюккський національний парк
Агтелекський біосферний заповідник
Рослинність
Голлокейський ландшафтоохоронний район
Лазберцький ландшафтоохоронний район
Берженьський ландшафтоохоронний район
Земпленський ландшафтоохоронний район
Природні резервати державного значення
Токайсько-Бодрогзугський ландшафтоохоронний район
4.4. Українські Карпати
Угольсько-Широколужанський заповідний масив
Хустський заповідний масив "ДОЛИНА НАРЦИСІВ"
Карпатський національний парк
Національний парк "Синевир"
Інші важливіші природоохоронні території
Національний парк "Українські Бескиди"
4.5. Румунські Карпати
Біосферний заповідник Ретезат
Бучеджські гори і природні резервати на їх території
5. Міжнародний біосферний заповідник у Бескидах (проект) та його значення для природоохоронного співробітництва
6. Поліфункцюнальне значення заповідних екосистем та оптимізація їхнього охоронного режиму
Післямова

ФОТО ЦІНИ КОНТАКТИ КОТЕДЖІБасейн Золота Підкова (Золотая Подкова)

Фотографії туристичної бази Золота Підкова


Відпочинок у Карпатах у Золотій Підкові Альтанки туристичної бази Золота Підкова Ресторан туристичної бази Золота Підкова Дозвілля туристичної бази Золота Підкова Ціни туристичної бази Золота Підкова Контакти туристичної бази Золота Підкова Котеджі туристичної бази Золота Підкова