Мир Солнца

Котеджі Золотої Підкови

Деревяний будинок 11 бази Золота Підкова
Деревяний будинок 12 бази Золота Підкова


Альтанки Золотої Підкови


Наша адреса:

Закарпатська область,
Ужгородський район,
с. Андріївка,

zolota-pidkovka@ukr.net
Схема местонахождения


 


Наші партнёри:


Рейтинг туристических сайтов Украины. Відображено число відвідувачів сьогодні, середнє число відвідувачів за добу, оцінка сайту

Активный отдых. Пассажирские перевозки, байдарки, поход Крым, сплав на байдаркахACTIVE-рейтинг туристических сайтов. Туризм и отдых

Охоронна ландшафтна область Бескиди

Охоронна ландшафтна область "Бескиди". Затверджена в 1973 р. на площі 11600 га. Включає три гірських масиви - Моравсько-Сілезькі Бескиди, Всетинські, або Всацькі гори та Яворники. В Моравсько-Силезських Бескидах переважають пісковики крейдяного періоду. їх найвищі вершини - Лиса Гора (1324 м), Радгошть (1129 м), Смрк (1276 м). Геологічну основу Всетинських гір утворюють магурські пісковики з прошарками сланців, які легко руйнуються водою, що позначається на загальній морфології ландшафта. Найвища вершина цих гір - Танечниця (912 м). Яворники утворені флішовими породами. На їх головному хребті, розташованому на кордоні між Чехією і Словаччиною, піднімаються вершини Великий Яворник (1071 м), Малий Яворник (1029 м), Макіта (922 м).

Більше половини площі охоронної ландшафтної області займають ліси. У минулому панівною формацією були бучини, які поступово замінювались монокультурами смереки. Зараз корінні бучини збереглися лише в деяких резерватах. В їх трав'яному покриві поширені типові карпатські види та зрідка трапляється іллірійський елемент - гакветія коручкова (Haquetia epipactis). На гребенях хребтів збереглись деривати корінних смеречин з такими характерними видами, як одноквітка одноквіткова (Moneses uniflora), зозулині сльози яйцеподібні (Listera ovata), стрептоп листообгортний (Streptopus amplexifolius) тощо.

. У розташованих нижче теплих долинах поширені дубово-грабові ліси, що мають ценотичні зв'язки з аналогічними східнокарпатськими угрупованнями. Про це свідчить наявність у трав'яному покриві таких видів, як підмаренник Шультеса (Galium schultesii), шавлія клейка (Salvia glutinosa) та ін.

На гірських луках антропогенного походження з'являються гірські лучні види - чемериця Лобеля (Veratrum lobelianum), тирлич ластовневий (Gentiana asclepiadea), цицербіта альпійська (Cicerbita alpina), жовтозілля субальпійське (Senecio subalpinus). Серед типових для Карпат рослин, які лише зрідка проникають далі на захід, слід відзначити валеріану цілолисту (Valeriana simplicifolia), вербу сиву (Salix eleagnos), волошку м'яку (Centaurea mollis), заразиху жовту (Orobanche flava), ожику світлу (Luzula luzulina).

У Бескидах існують сприятливі екологічні умови для поширення багатьох рідкісних видів тварин. З хижих ссавців трапляються рись (Lynx lynx), кілька особин звідси було реінтродуковано в Шумавські гори. З раритетних птахів відзначимо біловолого дрозда (Merula torquata), дятла трипалого і білоспинного (Picoides tridactylus), сича горобиного (Claucidium passerinum) та ін. Часто зустрічається тетерук (Tetrao urogallus), який в багатьох інших місцях країни вже зник. В букових лісах відмічений ендемічний слимак Laciniaria ranojevici, генетично пов'язаний з балканськими видами. В резерваті Міонші, де збереглась пралісова ялицева бучина, деякі види слимаків (Acme parcelineata, Lacinaria gulo) знаходяться на західній межі ареалу.

Завдяки географічному положенню на західній межі карпатської гірської системи, що стикається з східною частиною Судет, Бескиди мають важливе природоохоронне значення. А завдяки мальовничим ландшафтам та сприятливим кліматичним умовам, вони відзначаються також багатим рекреаційним потенціалом. Проте слід відмітити, що ці гори розташовані близько Остравського індустріального осередку, промислові викиди якого (разом з емісіями з Катовицької області, Польща), від'ємно впливають на бескидські ліси, знижують їх біологічну стійкість та рекреаційну вартість.

Джерело: Стойко С., Гадач Е., Шимон Т., Михалик С. Заповідні екосистеми Карпат. - Львів: Світ, 1991. - 248 с. (подані матеріали можливо використовувати лише для ознайомлення. Шукайте книжку у книжковиз магазинах)

Передмова
1. Екологічна і біогеографічна характеристика Карпат
Західні Карпати
Східні Карпати
Південні Карпати
2. Історія та організаційна структура охорони природи в Карпатах
2.1. Історичний огляд природоохоронних заходів
2.2. Організаційна структура охорони природи в країнах, на території яких розташовані Карпати
3. Наукове визначення різних типів заповідних екосистем
4. Екосистеми Карпат
4.1. Чехо-словацькі Карпати
Татранський національний парк (ТАНАП)
Пієнінський національний парк
Національний парк Низькі Татри
Національний парк Мала Фатра
Охоронна ландшафтна область "Бескиди"
Охоронна ландшафтна область Малі Карпати
Охоронна ландшафтна область Білі Карпати
Охоронна ландшафтна область Велика Фатра
Охоронна ландшафтна область Гірська Орава
Охоронна ландшафтна область Штіавницьке Горбогір'я
Охоронна ландшафтна область Муранська Планина
Охоронна ландшафтна область Поляна
Охоронна ландшафтна область Словацький рай
Охоронна ландшафтна область Вигорлат
Охоронна ландшафтна область Східні Карпати
4.2. Польські Карпати
Баб'є-Гурський біосферний заповідник
Татранський національний парк
Горчанський національний парк
Пієнінський національний парк
Бещадський національний парк
Інші охоронні території
4.3. Угорські Карпати
Бюккський національний парк
Агтелекський біосферний заповідник
Рослинність
Голлокейський ландшафтоохоронний район
Лазберцький ландшафтоохоронний район
Берженьський ландшафтоохоронний район
Земпленський ландшафтоохоронний район
Природні резервати державного значення
Токайсько-Бодрогзугський ландшафтоохоронний район
4.4. Українські Карпати
Угольсько-Широколужанський заповідний масив
Хустський заповідний масив "ДОЛИНА НАРЦИСІВ"
Карпатський національний парк
Національний парк "Синевир"
Інші важливіші природоохоронні території
Національний парк "Українські Бескиди"
4.5. Румунські Карпати
Біосферний заповідник Ретезат
Бучеджські гори і природні резервати на їх території
5. Міжнародний біосферний заповідник у Бескидах (проект) та його значення для природоохоронного співробітництва
6. Поліфункцюнальне значення заповідних екосистем та оптимізація їхнього охоронного режиму
Післямова

ФОТО ЦІНИ КОНТАКТИ КОТЕДЖІБасейн Золота Підкова (Золотая Подкова)

Фотографії туристичної бази Золота Підкова


Відпочинок у Карпатах у Золотій Підкові Альтанки туристичної бази Золота Підкова Ресторан туристичної бази Золота Підкова Дозвілля туристичної бази Золота Підкова Ціни туристичної бази Золота Підкова Контакти туристичної бази Золота Підкова Котеджі туристичної бази Золота Підкова